Nobelovkárom ľahko a rýchlo (z nuly na päť miliónov za jeden deň)

Autor: Roman Brandšteter | 12.10.2012 o 17:35 | Karma článku: 7,97 | Prečítané:  487x

Bolo, že to ponosovania na skutočnosť, že žiadny Slovák v tisícročnej histórii nášho národa nikdy nezískal Nobelovu cenu. A tu zrazu, za jediný deň sme poskočili z nuly na päť miliónov. To je úžasný posun vpred. Nemali sme dlho nič, a tu, ľaľa, je každý z nás nobelovkár. Už ani Július Satinský nemôže povedať: Slováci, ktorí ešte nemajú Nobelovu cenu, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu. Už sa netreba nikam hlásiť. Už ju máme všetci, do jedného. 

Áno, bez Európskej únie by sme to asi nedosiahli, ale je to úspech na celej čiare. Sme mierotvorcovia a máme to čierne na bielom. Dostali sme cenu v rovnom a férovom boji. Američania, Ázijčania, či Afričania, všetci dostali na frak. Oni síce majú sem-tam nobelovkárov, ale v absolútnych počtoch na nás zďaleka nemajú. My, Európania, ju totiž máme všetci a nikto nám ju už nikdy nevezme.

Pravda, treba trochu poľutovať Chorvátov, tí vyšli, chudáci, naprázdno. A pritom boli tak blízko. Chýbal im povestný kúsok šťastia. Mohli mať všetko, ale majú prázdne ruky. Aj viacero ďalších európskych národov a národností vyšlo naprázdno. Asi sa v mierotvorbe málo snažili. Nedá sa nič robiť, musia sa v budúcnosti usilovať viac. Ak budú chcieť, môžeme im dať cenné rady, ako sa Nobelova cena získava. O tieto cenné rady sa radi podelíme s každým, aj s Nórmi, či Švajčiarmi. Aby si uvedomili, že peniaze, banky alebo zemný plyn nie sú všetko. Aj celému ostatnému svetu poradíme, ako na to. Keď bude mať Nobelovu cenu každý občan tejto planéty, vtedy bude všetko tak ako má byť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?