Ako Roberta vlastné tárajstvo dobehlo

Autor: Roman Brandšteter | 18.7.2013 o 11:29 | Karma článku: 16,75 | Prečítané:  1731x

To, že Robert má k táraniu viac než blízko je známe. Pred pár dňami prišiel o život slovenský vojak, účastník misie NATO v Afganistane, a ďalší vojaci sú ťažko zranení. A to všetko napriek „záruke bezpečnosti". Tú sľuboval Robert v apríli 2008, keď vyhlásil, že kedže sme členským štátom NATO, tak teda navŕšime počet našich vojakov v Afganistane, ale - ako Robert dodal s dôležitým výrazom v tvári -  „ale bez ohrozenia životov našich vojakov, to je zásadná podmienka".

Tento príklad evidentného tárajstva má dva dôsledky. 
Prvý - už vtedy sa ozvali hlasy, že takéto vyhlásenie bolo v podstate ponížením, až degradáciou, našich vojakov. Tí mali ísť (podľa Roberta) na vojenskú misiu až potom, ako nejakí iní vojaci (Američania, Angličania, Holanďania...) zabezpečia - nasadením vlastných životov - ochranu a bezpečnosť slovenských vojakov. Tí by sa teda zúčastnili vojenskej misie až vtedy,  keď bude situácia pre nich dostatočne bezpečná...

Keď  bol pred pár dňami zabitý slovenský vojak, a ďalší boli tažko zranení, vrátilo sa Ficovi jeho tárajstvo ako bumerang po druhýkrát. Životy našich vojakov nemali byť ohrozené, to vraj bola Robertova „zásadná podmienka". Niekto tú podmienku musel porušiť. Ale kto? Taliban? Ten mal niečo Robertovi zaručiť? Mohol vôbec niekto (NATO, USA, OSN, Fico...) v konflikte s terorizmom zabezpečovať alebo  zaručovať bezpečnosť slovenských vojakov? A môže si niekto vôbec dávať podobné „zásadné podmienky"?
Ťažko, to iba sklon k tárajstvu je priveľký.

Robert však môže byť bez obáv. Tárajstvo sem, tárajstvo tam, voličovi to nevadí. A to bez ohľadu, či ide o slovenských vojakov, zaslúžené istoty, hospodársky rast nad 1 percento, deficit pod 3 percentá...
Alebo v podstate čokoľvek iné.


A teraz radšej o niečom celkom inom:


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Symbolom dnešnej strednej Európy je plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí, už im nestačili čiarky na stenách.


Už ste čítali?