Radi privítame každú novú neľavicovú stranu (2)

Autor: Roman Brandšteter | 9.12.2014 o 0:15 | Karma článku: 5,10 | Prečítané:  727x

Ľavica víta vznik novej politickej strany Skok pod vedením poslanca Miškova. Každá nová neľavicová politická strana v konečnom dôsledku pomáha našim záujmom, pretože drobí už tak beznádajne roztrieštenú "scénu" napravo od modernej ľavice. 

Samotná pravica sa už zo svojej podstaty vyznačuje väčšou pestrosťou názorov, čo nám vyhovuje. Pre nás je však veľkým bonusom, ak sa to dostane až do fázy, keď prakticky každý druhý neľavičiar zakladá svoju vlastnú stranu, v ktorej sa tak môže stať predsedom.

„Neľavičiari, ktorí ešte nie sú predsedami vo vlastnej strane, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu!" Asi takto by mohol znieť inovovaný výrok klasika.

Moderná ľavica bude tá posledná, ktorá by s radosťou nevítala takúto vskutku dôslednú atomizáciu. Všetkým novovzniknutým neľavicovým politickým stranám úprimne držíme palce, prajeme mnoho úspechov a tešíme sa na parlamentné voľby v roku 2016. My zatiaľ máme preferencie 35-40%. A ako sú na tom tí vaši?

redakcia Rukoväte modernej ľavice
 

Poznámka č.1: Napísať blog je niekedy neznesiteľne ľahké. Stačí zobrať starší príspevok, spraviť drobné zmeny napr. nahradiť Miškovom Procházku (alebo povedzme Lipšica), nahradiť Skokom stranu Sieť (alebo povedzme Novu) a nový príspevok – a pritom stále aktuálny – je hotový. Trochu smutná realita. 

Poznámka č.2: Pri názve novej strany som si spomenul na nezabudnuteľný popevok Ondřeja Havelku z reklamy na čokoládovú hviezdu„Stačí iba krok a Skok, a už je tu čok-čok-čok...
Znelku novej politickej strany by sme teda už mali.

Súvisiace články:
Radi privítame každú novú neľavicovú stranu (1)
Prečo je medzi pravičiarmi viac irónie a sarkazmu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.


Už ste čítali?