Neľavicová zodpovednosť (výzva, ku ktorej zatiaľ nedošlo)

Autor: Roman Brandšteter | 16.2.2016 o 23:53 | (upravené 17.2.2016 o 9:01) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  410x

My, predsedovia menších neľavicových strán podobného zamerania, ktoré nemajú väčšiu nádej dostať sa do parlamentu, týmto prezentujeme nasledovnú spoločnú výzvu:  

Našim neľavicovým stranám a spolkom (Skok, SDKÚ-DS, Šanca, DS-Kaník) sa napriek veľkej a úprimnej snahe nepodarilo získať dostatočne veľkú podporu v spoločnosti. Rozhodli sme sa preto vyzvať našich priaznivcov a potenciálnych voličov, aby radšej odovzdali svoje volebné hlasy väčším neľavicovým stranám podobného zamerania.

Veľmi dobre vieme, že neľavicový a pravicový volič má – na rozdiel od ľavicových voličov - väčší rozptyl hodnôt, ktoré vyznáva a považuje za dôležité.

Dobre taktiež vieme, že postupom času sa početnosť neľavicového voličstva skôr zmenšuje, ako zväčšuje, nehovoriac o postupnom vymieraní voličov autentickej pravice.

Dospeli sme preto k názoru, že päť neľavicových strán - Sieť, KDH, SaS, Most-Híd a niekoľko osobností z OĽaNO - by mohlo neľavicovému voličovi nášho typu v tohtoročných voľbách stačiť.

Sme si vedomí toho, že naša výzva nemusí byť zárukou zlepšenia výslednej situácie. Ak však existuje aspoň trochu reálna šanca, že týmto bezprecedentným krokom zlepšíme výhľad slovenskej spoločnosti smerom k lepšiemu, bolo by hriechom sa o to nepokúsiť.

Verte, že naše rozhodnutie k tejto výzve vznikalo bolestne a ťažko, často so škrípaním zubov. Po dlhých a ťaživých úvahách však v nás nakoniec zvíťazilo presvedčenie, že odísť z vyššej politiky (alebo do nej ani nevstúpiť) je predsa len lepšie s činom hodným politika, ako bez takého činu.

Domnievame sa, že týmto neľahkým rozhodnutím sme svoj diel zodpovednosti naplnili v dostatočnej miere a môžeme z vyššej politiky odísť (alebo do nej nevstúpiť) so vztýčenou hlavou. Záleží však aj na Vás, aby ste aj Vy prispeli k tomu, aby sa naša výzva nestala nepodstatnou, či dokonca zbytočnou.

J. Miškov (Skok!)  
P. Frešo (SDKÚ-DS)
E. Babitzová (Šanca)
Ľ. Kaník (Demokrati Slovenska - ĽK)

P.S. Tým najdôležitejším na našej výzve je skutočnosť, že k nej nedošlo na základe priania niekoho iného, ale na základe nášho vlastného presvedčenia.

Príspevok je zaradený v rubrike Fikcie a imaginácie
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista. Donald Trump ukázal, že je rovnaký ako počas kampane.

ŽENA

Sociologička: Konzervatívnosť Slovenska je skôr mýtus

Tradičná forma rodiny pretrváva, no dospievame k rozmanitosti.

BRATISLAVA

Kompostér musí byť v každom dome

Ľudia musia po novom povinne separovať bioodpad.


Už ste čítali?