Otvorený list učiteľov ministrovi školstva (fikcia)

Autor: Roman Brandšteter | 7.10.2012 o 22:31 | (upravené 8.10.2012 o 9:17) Karma článku: 19,18 | Prečítané:  1818x

Veľavážený pán minister, radi by sme Vás touto formou slávnostne informovali, že definitívne upúšťame od všetkých našich požiadaviek, najmä od požiadavky zvýšiť naše mzdy. Ukončujeme týmto aj akúkoľvek štrajkovú činnosť. Posledné stretnutie s Vami a pracovníkmi Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu  nám doslova otvorilo oči. Uvedomili sme si, aké dôležité a zodpovedné úlohy pred Vami stoja a súčasne, aké malicherné voči nim, boli naše niekdajšie požiadavky. Plne chápeme priority našej krajiny a jednoznačne súhlasíme, že dôležitosť futbalového štadióna je na neporovnateľne vyššej úrovni ako naše platy.

Veď futbalový štadión bude patriť celému národu, zatiaľ čo naše platy iba úzkej skupine občanov. Čože by to už bolo za národ bez Národného futbalového štadióna?

S veľkým potešením sme zobrali na vedomie Váš plán, že v prípade, ak sa vzdáme zvýšenia našich platov, budú mať všetci učitelia nárok na zľavu desať percent zo vstupného na všetky reprezentačné zápasy Slovenska počas celého prvého roka prevádzky štadióna. Správa, že dokonca plánujete zorganizovať špeciálny exhibičný zápas, na ktorý by mali učitelia vstup zdarma, nás milo prekvapila. Či už to bude zápas s avizovaným Luxemburskom, alebo atraktívnejším Azerbajdžanom, je to pre nás nečakane veľkorysá ponuka.

Priam s nadšením medzi nami zarezonovala Vaša ponuka rozvojových projektov pre začlenenie učiteľov do prevádzky Národného futbalového štadióna. Aj my tak budeme môcť priložiť ruku k spoločnému dielu, a súčasne využiť možnosť si finančne privyrobiť. Vaša ponuka vhodných miest pri prevádzke štadióna je veľkodušná. Najmä pozície biletárov, alebo veľká ponuka miest v bufete pre matematicky zdatných učiteľov je lákavá (je nám jasné, že obslúžiť počas krátkeho polčasu tisíce divákov a správne vypočítať účet je neľahká a zodpovedná úloha). Výborným nápadom je aj atraktívna ponuka práce v oblasti bezpečnosti na štadióne, kde môžeme využiť naše veľké skúsenosti pri dozore žiakov, kde sú nároky určite porovnateľné s udržiavaním poriadku medzi futbalovými fanúšikmi.

Vaša ústretovosť a ponuka partnerskej spolupráce spôsobili, že sme jednomyseľne prehodnotili naše pôvodné požiadavky, za ktoré sa dnes už trochu hanbíme. Touto cestou sa Vam ešte raz ospravedlňujeme, že nám vidina vyšších platov takmer zatemnila myseľ.

S priateľským pozdravom Športu zdar a futbalu zvlášť,

Vaši učitelia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?