Borec odpovedá Žitňanskej (fikcia)

Autor: Roman Brandšteter | 7.11.2012 o 13:54 | Karma článku: 9,25 | Prečítané:  640x

Bývalá ministerka spravodlivosti Žitňanská obvinila súčasného ministra Boreca, že vláda háji viac záujem Štefana Harabina ako súkromnej osoby pred zaujmami štátu a hrozí tak, že sa všetci poskladáme na finančné odškodnenie, ktoré Harabin požaduje. Z odpovede súčasného ministra spravodlivosti Boreca vyberáme.

Podľa vyjadrenia svojho hovorcu, minister Borec súhlasí s tým, že v súčasnosti prebieha viacero konaní, kde sudcovia požadujú vysoké finančné odškodnenia. Sú známe konkrétne prípady ako napr.
- Harabin žiada odškodnenie 150.000 eur od Generálnej prokuratúry
Harabin žiada odškodnenie 400.000 eur od RTVS
- sudkyňa Kožíková žiada odškodnenie 30.000 eur
a najmä žiadosť niekoľkých stoviek sudcov o odškodnenie (niekoľko desiatok miliónov eur), že vraj boli diskriminovaní nižšími príplatkami ako mali sudcovia Špeciálneho súdu.

Z týchto všetkých podaní by sa mohlo zdať, že sudcovia chcú ľahko vysúdiť veľké peniaze. Veď je jasné, že o nároku na vyplatenie budú rozhodovať ich kolegovia. To si nový minister Borec pôvodne myslel tiež, vysvetľuje jeho hovorca. Ale potom zistil, aké neutešené sú platy slovenských sudcov. No posúďte sami – plat sudcu je iba obyčajný 3-násobok priemernej mzdy. Ale tá najväčšia bomba ešte len príde. Dobre sa prosím podržte, sudcovia maju nárok na iba 14 platov ročne. A viete koľko má rok týždňov? Opäť sa podržte – pätdesiat dva. Takže sudcovia dostávajú za 52 týždňov iba 14 platov! 38 týždňov tak pracujú prakticky zadarmo! Predstavuje to hrozivých 73% z roka. Preto sa nikto nemôže čudovať, že sa snažia privyrobiť si finančným odškodňovaním.
Vzhľadom k týmto skutočnostiam, uzatvára hovorca ministra Boreca, sú všetky požadované odškodnenia plne v súlade s morálkou, spravodlivosťou, ale najmä s elementárnou spoločenskou solidaritou.
Najprv sa predsa musia vyriešiť dôležité peňažné záležitosti sudcov a až potom sa sudcovia môžu v kľude venovať iným, menej zavažným záležitostiam ako napr. súdnym prieťahom, korupcii či nejakej obyčajnej dôvere.

Pripajame ešte krátke stanovisko hovorcu premiera Fica, ohľadom reakcie na petíciu takzvaného českého undergroundu, ktorá sa mala zastávať filmárky Z. Piussi (ako o tom informoval denník Sme). 
Stanovisko znie: Premier Fico nebude reagovať na žiadnu petíciu nejakých samozvaných predstaviteľov českého undergroundu a iných hašišiakov, ktorých žiadni slušní ľudia nepoznajú, a to bez ohľadu na to, či si všimli alebo nevšimli 17. November 1989.
Len sa dobre prizrite nižšie uvedenémi videu, na ktorom sa zabáva „výkvet“ vtedajšieho českého undergroundu. Na týchto ľudí by mal Robert Fico, kandidát na predsedu Európskej komisie, reagovať?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?