Od solidarity k vydieraniu a späť

Autor: Roman Brandšteter | 15.11.2012 o 7:39 | Karma článku: 8,63 | Prečítané:  393x

V posledných rokoch sa z predstaviteľov Európskej únie postupne stali hlásatelia solidarity, šíritelia sociálnej kohézie, alebo priam chrliči solidarity. Že je v tom priveľa pózerstva a málo úprimnosti potvrdil aj niekto, od koho by sa to príliš nečakalo.

Sám predseda Slovenskej vlády Fico (kto by to bol povedal) veľmi jasne a zrozumiteľne opísal pravú podstatu, keď o blížiacom rokovaní o rozpočte EU vyhlásil:
 „Môžu to byť dve noci vydierania...(...) vždy keď ide o peniaze, ide o všetko (...) bude to vážny súboj“.

Nešpecifikoval síce, či on sám bude bezohľadným vydieračom alebo bezbranným vydieraným (ťažko povedať čo by bolo horšie). Jedno sa však zdá byť isté, solidarita si dá na chvíľu pauzu a pretransformuje sa na vydieračstvo v súboji o všetko (rovná sa peniaze, hovorí Fico).
O peniaze sa teda nebudú ruvať kapitalisti alebo nadnárodné spoločnosti, ale sociálni kohetici. Samozrejme nie zo zištných dôvodov, ale vo vyššom záujme. V mene solidarity.

Nemusíme sa však báť, rozpočet EU bude s veľkou pravdepodobnosťou schválený. Z vydieračov sa opäť stanú priatelia kohézie, z vydieraných hlásatelia spravodlivosti a chrliči solidarity a Európsku úniu opäť prikryje opar sociálneho zmieru.

Ešte si veľmi dobre pamätám, ako sa niekdajším mocipánom podarilo znečistiť nejedno slovo (napríklad slovo mier). Otázka znie, či nie sme na najlepšej ceste dovoliť znečistenie ďalších slov práve prostredníctvom ich profesionálnych (a nevolených) hlásateľov, šíriteľov a chrličov.
A keď pôjde o peniaze, tak rýchlo zmenených na vydieračov a vydieraných.


A teraz o niečom úplne inom

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?