Stanovisko magistrátu k sťažnostiam na cestné výtlky (fikcia)

Autor: Roman Brandšteter | 11.2.2013 o 9:42 | (upravené 11.2.2013 o 10:39) Karma článku: 10,88 | Prečítané:  887x

Bratislavský magistrát sa vzhľadom na obrovské množstvo sťažností na cestné výtlky rozhodol vydať nasledovné vyhlásenie. Výtlky sa, až na malé výnimky, opravovať v roku 2013 nebudú. Je to v záujme celej spoločnosti z finančného, bezpečnostného, národohospodárskeho, sociálneho a ekologického aspektu. Zdôvodnenie:

1. Plnenie mestského rozpočtu – finančný aspekt

Zodpovedné hospodárenie je najmä v krízových časoch alfou aj omegou dobrého hospodára. Ušetrením veľkého množstva finančných prostriedkov za neopravené výtlky sa výrazne zlepší plnenie rozpočtu mesta Bratislava na rok 2013.

2. Bezpečnosť cestnej premávky – bezpečnostný aspekt

Vodiči začali jazdiť na cestách s výtlkmi pomalšie a oveľa opatrnejšie. Výrazne klesol počet priestupkov nedodržania povolenej rýchlosti. Vzhľadom na túto skutočnosť bude lepšie výtlky na cestách ponechať. Prípadné zväčšenie počtu výtlkov, ku ktorému časom určite dôjde, bude mať na vyššie uvedenú skutočnosť synergický efekt.

3. Pomoc štátnemu rozpočtu - národohospodársky aspekt

Kedže Bratislava nie je osamotené mesto, ale súčasť Slovenskej republiky, je jej povinnosťou prispievať aj k celoslovenskej národohospodárskej situácii pri plnení štátneho rozpočtu.
Pri veľkom počte výtlkov bude výrazne zvýšená spotreba nových pneumatík, diskov, čapov, náprav a ďalších poškodených dielov. To zvýši tržby v maloobchode aj veľkoobchode a pomôže k väčšiemu výberu DPH, čo v konečnom dôsledku zlepší plnenie štátneho rozpočtu, najmä na strane príjmov.

4. Zvýšenie zamestnanosti – sociálny aspekt

Nové pneumatiky, disky, čapy a nápravy sa sami nevymenia. Bude nutné vykonať množstvo servisnej práce v autoservisoch a pneuservisoch, čo zvýši zamestnanosť a súčasne zníži nezamestnanosť.

5. Alternatívne spôsoby dopravy – ekologický aspekt

Veľké množstvo výtlkov spôsobí zvýšený tlak na šoférov aby uvažovali nad alternatívnymi „zelenšími“ spôsobmi dopravy ako napr. použitie bicykla, chôdze alebo mestskej hromadnej dopravy. Ekologický aspekt bude neprehliadnuteľný.

Záver: Výtlky (až na výnimky) sa v roku 2013 opravovať nebudú.
Ušetríme nezanedbateľné finančné prostriedky mestské rozpočtu, prispejeme k zvýšeniu bezpečnosti cestnej premávky, pomôžeme štátnemu hospodárstvu rastom tržieb a vyšším výberom DPH, zlepšíme sociálnu situáciu v oblasti zamestnanosti a posilníme ekologizáciu.

Ušetrené finančné prostriedky použijeme na investičné a prorastové projekty. Pôjde najmä o výstavbu Národného futbalového štadióna a o železničné prepojenie Rača-Viedeň-Paríž.

Nevylučujeme opravu niektorých vybraných výtlkov. Najmä tých, ktoré sa nachádzaju na cestách medzi bydliskom pracovníkov magistrátu a ich pracoviskom.

Váš Magistrát

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?