Dôsledok neprávneho štátu Roberta F.

Autor: Roman Brandšteter | 26.3.2013 o 9:58 | (upravené 26.3.2013 o 13:28) Karma článku: 20,72 | Prečítané:  922x

Robert F. opäť raz prezentoval svoju právnickú erudíciu. Vysvetľoval, prečo Slovensko nie je štandardným právnym štátom. Viac ako tvrdenia Roberta F. sú však dôležitejšie dôsledky, ktoré z jeho názoru môžu vyplývať.

Len pre krátku ilustráciu: docent doktor práv Robert F. povedal, že Slovensko nie je štandardným právnym štátom a zdôraznil, že ani dnes neexistuje rovnosť pokiaľ ide o ľudské práva medzi človekom, ktorý zarába 5000 eur a takým, ktorý má príjem 300 eur. „Ten, kto má lepší plat si vie zaplatiť lepšieho advokáta“ a tu hovoril: „Ak zoberiem konkrétneho človeka, ktorý sa dostane do vážneho právneho problému a má záujem tento vážny právny problém presadiť, tak sa dostáva do obrovských ťažkostí“.

Pozrime sa na jeden z dôsledkov týchto názorov Roberta F.

Kauza Hedvigy Malinovej je jedna z najboľavejších slovenských káuz, v ktorej sú politicky zainteresovaní aj súčasní vysokí prestavitelia štátu – Robert K. a Robert F. (a samozrejme nielen oni). Ak zoberieme názor predsedu vlády o neprávnom štáte do dôsledku, potom môžeme spraviť nasledovný uzáver: žiadny radový občan SR, a teda ani Hedviga, si nemôže byť istý ochranou svojich práv z dôvodu neexistencie právneho štátu. Ak sa teda nejaký milionár rozhodne ho škandalizovať, neexistujúci právny štát žiadnu ochranu radovému občanovi neposkytne.

Už takmer 6 rokov je Hedviga M. obvinenená z krivej výpovede.
Už takmer 6 rokov nie sú štátne orgány Slovenskej republiky schopné oznámiť Hedvige v čom konkrétne mala klamať.
Už takmer 6 rokov je radová občianka Slovenska terčom útokov, že je klamárka. Keby len klamárka,  ale dokonca  „bezprecedentná klamárka“ alebo „patologická klamárka“. To všetko bez toho, aby sa jej niekto unúval oznámiť v čom konkrétne mala klamať.

V čele tých, ktorí Hedvigu označujú za klamárku (bezprecedentnú aj patologickú)  je Robert K., multimilionár a toho času vysoký štátny predstaviteľ Slovenskej republiky. Jeho sekundantom bol ďalší vysoký predstaviteľ štátu – milionár Robert F.  A proti takému tandemu multimilionára a milionára stojí radová občianka Hedviga. A právny štát nikde.

Ako teda bude vyzerať výsledok? Podľa Roberta F. (tak ako opísal slovenský NEprávny štát) je to jasné: Hedviga M., radový občan SR, bez miliónov na svojom konte, nemá žiadnu šancu proti tvrdeniam multimilionára Roberta K. , že je patologická alebo bezprecedentná klamárka.
Žiadnu šancu proti obvineniam milionárov (a súčasne vysokých predstaviteľov štátnej moci) ani mať nemôže. Jej príjmy sú mnohonásobne nižšie ako príjmy multimilionára Roberta K.

Len pre ilustráciu:
Na jednej strane nech sú príjmy Roberta K. v rokoch 2007 (vtedy bola Hedviga obvinená) do roku 2011 (zdroj www.nrsr.sk):

2007:  10.400.000 SK, cca 346.000 eur
2008:    9.769.000 SK, cca 325.000 eur
2009:  194.261 eur (cca 5.828.000 SK)
2010:  553.315 eur (cca 16.600.000 SK)
2011:  363.280 eur (cca 10.890.000 SK)

Spolu za 5 rokov (údaj 2012 zatiaľ chýba) čo kauza Hedviga beží: 1.781.000 eur  (cca 53.300.000 SK)

A čo druhá strana? Príjmy Hedvigy môžeme odhadnúť nasledovne – v roku 2007 nula (bola študentka) a nech má dnes zhruba priemerný slovenský plat cca 800 eur mesačne. To je 9.600 eur ročne...

Netreba veľa počítať aby sme videli gigantickú mnohonásobnú prevahu multimilionára Roberta K.  Šancu by Hedviga mohla mať, ak by Slovensko bolo právnym štátom. Ani ten nemusí byť vždy záchranou, ale dáva aspoň šancu. Ale ak sám predseda vlády vyhlási, že Slovensko právnym štátom nie je, osud Hedvigy je definitívne spečatený. Avšak nielen Hedviga, ale žiadny radový občan tým pádom nemôže mať proti milionárovi žiadnu šancu, o to viac keď je milionár vo vysokej štátnej funkcii a s obrovským mocenským aparátom na svojej strane.
Pre Hedvigu, a podobne tak pre hociktorého radového občana, to znamená jedno: šach-mat.

Robert. F. to povedal jasne a dostatočne zrozumiteľne.
Mimochodom, všimli ste si nejaký nesúhlas k jeho vyjadreniu zo strany Roberta K.? Nič také.
Veci sú zrejme tak, ako majú byť.

Niekoľko citátov:

Robert K.: „Však ona je patologická klamárka, veď to je neuveriteľné. V jej prospech nesvedčí nič.“

Robert K.: „Ja som povedal, že klame a tvrdím to aj dnes, je to patologická klamárka“

Robert K.: "Ja že som obvinil Hedvigu Malinovú?"
Novinár: Že klame.
Robert K.: "No to je bez problémov, to nie je trestný čin predsa."

Robert K.: „Nikto ju nezbil, nikto ju nezbil. (...) Nemá jediný dôkaz, že ju niekto zbil.“

A teraz radšej o niečom úplne inom
(priznivci kvót pre slovenskú popmjúzik nech kliknú
radšej sem)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?