Komplexy Roberta F. – stručný prehľad (1)

Autor: Roman Brandšteter | 23.4.2013 o 9:45 | (upravené 11.9.2014 o 14:18) Karma článku: 19,32 | Prečítané:  6208x

Osoba Roberta F. má tú vlastnosť, že je dobre čitateľná. Medzi politikmi je to vzácnosť. Dovolil som si využiť túto príležitosť a zamyslel sa nad niektorými komplexami, ktorými sa prejavuje jeho správanie. Pretože skutočnosť, že Robert F. je výrazne zakomplexovaným človekom, je očividná.

Osobnostná čitateľnosť a značná otvorenosť v správaní Roberta F. umožňuje dostatočne dobrý popis jeho duševného sveta. To, čo je u iných politikov ťažké (niekedy až nemožné) t.j. opísať a pokúsiť sa zanalyzovať ich duševný svet bez dostatočnej znalosti ich osobného alebo straníckého súkromia – to je v prípade Roberta F. možné v prekvapivo veľkej miere.

Komplexy, o ktorých budem písať považujem za také, ktoré sú dobre viditeľné a je možné ich dlhodobejšie pozorovať. Do užšieho výberu sa dostali tie, ktoré považujem za dôležité. Sú to:
komplex č. 1 – Iveta Radičová, ako symbol čistejšieho svedomia a charakteru
komplex č. 2 – znečistenie komunistickým režimom
iné komplexy – najmä priamy prenos degenerácie právnika

Komplex č. 1 - Iveta Radičová, ako symbol čistejšieho svedomia a charakteru
To, že v roku 2010 Robert F. nezostavoval vládu bolo prekvapením pre každého, nielen pre Roberta. Ale oveľa väčšiu traumu ako pobyt v opozícii začal prežívať Robert F. silný komplex z osoby, ktorá sa stala predsedníčkou vlády. Zatiaľ čo Dzurindu by bol schopný akceptovať ako „seberovného“ politika (rozumej - tiež zasiahnutého rôznymi kauzami), Radičová sa stala doslova červeným súknom. Robertovi F. sa súčasne zintenzívnil komplex č.2 (o tom ale nabudúce), kedže osoba Ivety Radičovej, do istej miery tiež „tváre“ Novembra 89, bolestne pripomenula jeho vtedajšie zlyhanie.

Oveľa väčším problémom však pre Roberta F. bola výrazne väčšia „politická“ čistota Radičovej, pričom tento nepomer v Robertov neprospech bol priveľmi očividný. Robert F. to pociťoval oveľa silnejšie ako verejnosť. Výsledkom bola tvrdá antiradičovská kampaň. Nie teda antipravicová alebo anti-SDKU, ale antiradičovská.

Robert F. je mimoriadne citlivý na ľudí, o ktorých vie, že ich „politická“ aj ľudská čistota a charakter je neporovnateľná/ný s tým jeho, samozrejme v jeho neprospech. Dôležitá poznámka – netvrdím, že Radičová je príkladom snehobieleho svedomia či charakteru. Ide však o ten značný nepomer jej „odtieňa“ bielej alebo béžovej, ktorý je v kontraste s výrazne šedou Roberta F.

Ten kontrast bol natoľko veľký, že si Robert dobre uvedomoval, že jeho úhlavným nepriateľom nie je samotná Radičová ako politik. Hlavným nepriateľom sa stalo jej „čistejšie“ svedomie a charakter. Práve preto sa s takou vervou pustil Robert F. do boja za „ušpinenie“ tohto charakteru. A práve tento komplex spúšťal urážanie osoby Ivety Radičovej pri každej možnej príležitosti a slovne stupňoval toto urážanie takmer do krajnosti (viď niektoré slová Roberta F., ktoré som v jeho výrokoch zdôraznil):

„Iveta Radičová opäť oklamala všetkých
Robert Fico

„je to x-tý prípad kedy otvorene a priamo klamala, či verejnosť, opozíciu, odborárov alebo kohokoľvek iného“
Robert Fico

„Radičová je najväčšia podvodníčka v histórii slovenskej politiky“
Robert Fico

Nikdy nebola korupcia tak blízko premiérovi SR, ako je pri Ivete Radičovej”
Robert Fico

„Iveta Radičová podviedla celé Slovensko“
Robert Fico

„...na daniach a privatizácii spáchala Iveta Radičová najobludnejší podvod na voličoch“
Robert Fico

„Radičová si nezaslúži, aby sme ju rešpektovali ako predsedníčku vlády“
Robert Fico

„Toto konštatovanie sa stáva už dnes absolútnou pravdou a budeme ho používať opakovane a to je, že premiérka Radičová je klamárka. A klame vždy, keď buď chce získať moc alebo keď si potrebuje udržať moc, ak sa jej stolička trasie. Klamala otvorene pri ..., klamala otvorene pri ...., klamala otvorene pri..... Tentokrát klamala tak, že....“
Robert Fico

„Takúto podvodníčku som ešte na slovenskej politickej scéne nestretol a to sa pohybovali všelijaké indivíduá po slovenskej politickej scéne“
Robert Fico

To predsa nie je žiadny politický boj. To sú prejavy zloby, malosti a najmä spaľujúcej zakomplexovanosti. Takú mieru nenávisti (často až patologickej) nepomôže odstániť ani tréning mediálnej komunikácie, ani rady poradcov, či slušnejších spolustranníkov.

Tento komplex -  bolestné porovnanie sa s výrazne charakterovo čistejšími ľuďmi ako je on sám - považujem za najväčšiu životnú traumu Roberta F. Pravdepodobne nevyliečiteľnú.

- pokračovanie tu -

A teraz radšej o niečom celkom inom:
(priaznivci kvót pre slovenskú popmjúzik nech kliknú radšej sem)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?