Prelomový program na podporu malého a stredného podnikania (fikcia)

Autor: Roman Brandšteter | 11.9.2013 o 10:12 | Karma článku: 9,01 | Prečítané:  495x

Slovenská vláda jednomyseľne schválila prelomový 10-bodový Program na podporu malého a stredného podnikania. Program pripravil minister hospodárstva Malatinský v spolupráci s ministerstvom financií. Plán je jednoduchý, úderný, dostatočne jasný a už dnes je isté, že bude nespochybniteľným prínosom pre celé Slovensko. Plán pozostáva z nasledovných desiatich bodov:

1.    prázdne reči
2.    kecy
3.    pindy
4.    táraniny
5.    drísty
6.    kaleráby
7.    žvásty
8.    bľabotanie
9.    žvanenie
10.  iné

A aké sú názory rôznych osobností na tento prelomový plán?

Malatinský (minister hospodárstva): „Pracoval som na tomto pláne celý rok. Je tým najlepším, čo som mohol Slovensku poskytnúť."

Kažimír (minister financií): „Áno, samozrejme, že sme si dali vypracovať dopadové štúdie, grafy  a analýzy. A práve na ich základe sme si povedali: poďme do toho! "

Borec (minister spravodlivosti): „Je to výborný plán, ktorý bude určite fungovať. V mojom rezorte pracujeme podľa podobných bodov už dlhší čas v spolupráci s predsedom Najvyššieho súdu, predsedkyňou Ústavného súdu a väčšinou Generálnej prokuratúry. Myslím, že naše výsledky sú neprehliadnuteľné."

Kaliňák (minister vnútra): „Gratulujem k prijatiu tohto programu, aj keď mám podozrenie, že viaceré body mi kolegovia ministri  „ukradli" z reformy verejnej správy ESO" (šibalský úsmev)

Barroso (predseda Európskej komisie): „Som nesmierne šťastný, že Slovensko implementovalo do tohto ambiciózneho a sociálne kohézneho programu aj základné fundamenty, na ktorých stojí moderná a flexibilná Európska únia."

Trubač (hovorca prezidenta Gašparoviča): „Pán prezident tento program určite podporí. Prezidentská kancelária ešte čaká na niektoré doplňujúce informácie, napr. aký je presný mechanizmus, ktorým by mala hlúbová zelenina (bod č. 6) podporiť slovenské podnikanie. Je to však len formalita a ihneď po upresnení tohto bodu, pán prezident oficiálne podporí ambiciózny program podpory slovenského národného podnikania (SNP)."

Fico (predseda vlády SR): „Zásady tohto programu sú alfou a omegou mojej vlády. A nehanbím sa povedať, že sú aj mojím osobným programom".

Jahnátek (minister pôdohospodárstva): „Poľské potraviny sú nekvalitné a preto ich nekupujte!"

Stanovisko odborárov: „My, odborári, nemáme problém podporiť všetky rozumné programy aj pre podnikateľov. Tento program rozumný určite je. S podporou väčšiny bodov, možno okrem posledného, nemáme žiadny problém. Je to dôkaz, že odbory nie sú proti podnikaniu a ide nám vždy o konštruktívny dialóg."

Tkáč (Matica Slovenská): „Plánujeme prispieť na rozbeh tohto programu aj časťou národného pokladu v prípade, že s nám podarí aspoň nejaký jeho zvyšok nájsť".

 

A teraz radšej o niečom úplne inom:

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?