Milé deti, milí vnuci, milé pravnučky

Autor: Roman Brandšteter | 25.9.2013 o 9:58 | Karma článku: 14,76 | Prečítané:  849x

Týmto by sme vám chceli oznámiť, že štát, ktorý vám v blízkej budúcnosti odovzdáme - naše milované Slovensko - dosiahol zadĺženosť 40 miliárd eur. Je to 40.000.000.000 eur alebo, ak chcete, 1.200 miliárd slovenských korún (1.200.000.000.000 Sk). V žiadnom prípade však z toho nemusíte mať ťažkú hlavu. A to preto, že na druhej strane, zdedíte po nás veľmi dobre fungujúci štát a spoločnosť, v ktorej je radosť žiť. Trúfame si povedať, že vás čaká zaujímavá a príťažlivá budúcnosť, pre ktorú sme toho tak veľa urobili. Povážte sami:

Zdravotníctvo
Zdravotníctvo vždy bolo a je mimoriadne dôležité pre spoločnosť. Zanecháme vám veľmi dobre fungujúce a efektívne zdravotníctvo s modernými a nezadĺženými nemocnicami, v ktorých pracujú spokojné sestry, lekári a ďalší pracovníci.

Školstvo
Materské, zakladné, stredné aj vysoké školstvo, ktoré od nás prevezmete, je na vysokej úrovni a plné spokojných učiteľov. Výsledky nášho školstva patria k tým najlepším a závidia nám ich v širokom okolí.

Súdnictvo
Ochranu vašich práv vám zabezpečí nami vybudované súdnictvo, ktoré rozhoduje rýchlo a spravodlivo. Korupciu a rodinkárstvo v ňom prakticky nenájdete. Na čele najvyšších súdnych inštitúcií pracujú starostlivo vybrané osobnosti s vysokým morálnym kreditom.

Vonkajšia a vnútorná bezpečnosť
Zanechávame vám veľmi dobre fungujúcu armádu, ktorá má k dispozícii  potrebnú modernú techniku. Polícia je  vždy pripravená vám pomáhať a chrániť vás. Spokojní policajti sú jej základom. Organizovaný zločin dlhodobo stráca pôdu pod nohami.

Štátna správa
Štátna správe je našou silnou stránkou. Je štíhla, nebyrokratická, efektívna, dostatočne flexibilná a vždy pripravená slúžiť svojim občanom. Jej heslom je: Sme tu pre občana, nie občan pre nás.

Infraštruktúra
Sieť diaľníc a kvalitných ciest, železníc a letísk - to všetko po nás zdedíte. Kde-tu, samozrejme, možno nejaké drobnosti vylepšiť, ale podstatný základ vám odovzdávame v dosť vysokej kvalite. Sami sa o tom môžete presvedčiť.

Dôchodkový systém
To najlepšie nakoniec - zdedíte po nás starostlivo premyslený a dlhodobo udržateľný dôchodkový systém, ktorý plne zodpovedá aktuálnym demografickým prognózam. Dali sme si na ňom mimoriadne záležať.

Len veľmi stručne a skromne sme vymenovali, čo všetko sme pre vás za dlhé desaťročia postupne vybudovali a vytvorili. Mohli by sme o tom ešte  veľa a veľa hovoriť, ale činy a realita sú oveľa dôležitejšie.

Iste preto uznáte, že všetky tieto pozitívne správy a očakávania sú omnoho vyšším vkladom do vašej budúcnosti ako nejaké málo podstatné zadĺženie alebo podobné drobné kazy, ktoré sa vždy vyskytnú, keď sa koná dobro a keď sa myslí len na to najlepšie pre vás a pre vašu budúcnosť. Neobávajte sa, aj tlačiarenské stroje na peniaze, aj múdro vymyslený finančný systém centrálneho bankovníctva a eurovalov bude medzi tým, čo sme pre vás vytvorili a čo po nás zdedíte.

Snažili sme sa pre vás, milé naše deti, milé vnučky a milí pravnuci, urobiť to najlepšie, čoho sme boli schopní. Myslíme, že sa nám to podarilo vo vrchovatej miere.

Užite si to, čo možno najlepším spôsobom, a veríme, že si na nás ešte neraz spomeniete.

Vaši rodičia, starí rodičia a prastarí rodičia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Čo je populizmus a prečo ho možno budeme potrebovať?

Ak ste si mysleli, že viete, čo je populizmus, s najväčšou pravdepodobnosťou ste sa mýlili.

PLUS

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane na vojenčine vedel aj Husák

Realita Československej ľudovej armády.

ŠPORT

Drastický šport. Prečo Slovenky nezískali medailu

Velez-Zuzulová aj Vlhová jazdia výborne.


Už ste čítali?