Milé deti, milí vnuci, milé pravnučky

Autor: Roman Brandšteter | 25.9.2013 o 9:58 | Karma článku: 14,76 | Prečítané:  853x

Týmto by sme vám chceli oznámiť, že štát, ktorý vám v blízkej budúcnosti odovzdáme - naše milované Slovensko - dosiahol zadĺženosť 40 miliárd eur. Je to 40.000.000.000 eur alebo, ak chcete, 1.200 miliárd slovenských korún (1.200.000.000.000 Sk). V žiadnom prípade však z toho nemusíte mať ťažkú hlavu. A to preto, že na druhej strane, zdedíte po nás veľmi dobre fungujúci štát a spoločnosť, v ktorej je radosť žiť. Trúfame si povedať, že vás čaká zaujímavá a príťažlivá budúcnosť, pre ktorú sme toho tak veľa urobili. Povážte sami:

Zdravotníctvo
Zdravotníctvo vždy bolo a je mimoriadne dôležité pre spoločnosť. Zanecháme vám veľmi dobre fungujúce a efektívne zdravotníctvo s modernými a nezadĺženými nemocnicami, v ktorých pracujú spokojné sestry, lekári a ďalší pracovníci.

Školstvo
Materské, zakladné, stredné aj vysoké školstvo, ktoré od nás prevezmete, je na vysokej úrovni a plné spokojných učiteľov. Výsledky nášho školstva patria k tým najlepším a závidia nám ich v širokom okolí.

Súdnictvo
Ochranu vašich práv vám zabezpečí nami vybudované súdnictvo, ktoré rozhoduje rýchlo a spravodlivo. Korupciu a rodinkárstvo v ňom prakticky nenájdete. Na čele najvyšších súdnych inštitúcií pracujú starostlivo vybrané osobnosti s vysokým morálnym kreditom.

Vonkajšia a vnútorná bezpečnosť
Zanechávame vám veľmi dobre fungujúcu armádu, ktorá má k dispozícii  potrebnú modernú techniku. Polícia je  vždy pripravená vám pomáhať a chrániť vás. Spokojní policajti sú jej základom. Organizovaný zločin dlhodobo stráca pôdu pod nohami.

Štátna správa
Štátna správe je našou silnou stránkou. Je štíhla, nebyrokratická, efektívna, dostatočne flexibilná a vždy pripravená slúžiť svojim občanom. Jej heslom je: Sme tu pre občana, nie občan pre nás.

Infraštruktúra
Sieť diaľníc a kvalitných ciest, železníc a letísk - to všetko po nás zdedíte. Kde-tu, samozrejme, možno nejaké drobnosti vylepšiť, ale podstatný základ vám odovzdávame v dosť vysokej kvalite. Sami sa o tom môžete presvedčiť.

Dôchodkový systém
To najlepšie nakoniec - zdedíte po nás starostlivo premyslený a dlhodobo udržateľný dôchodkový systém, ktorý plne zodpovedá aktuálnym demografickým prognózam. Dali sme si na ňom mimoriadne záležať.

Len veľmi stručne a skromne sme vymenovali, čo všetko sme pre vás za dlhé desaťročia postupne vybudovali a vytvorili. Mohli by sme o tom ešte  veľa a veľa hovoriť, ale činy a realita sú oveľa dôležitejšie.

Iste preto uznáte, že všetky tieto pozitívne správy a očakávania sú omnoho vyšším vkladom do vašej budúcnosti ako nejaké málo podstatné zadĺženie alebo podobné drobné kazy, ktoré sa vždy vyskytnú, keď sa koná dobro a keď sa myslí len na to najlepšie pre vás a pre vašu budúcnosť. Neobávajte sa, aj tlačiarenské stroje na peniaze, aj múdro vymyslený finančný systém centrálneho bankovníctva a eurovalov bude medzi tým, čo sme pre vás vytvorili a čo po nás zdedíte.

Snažili sme sa pre vás, milé naše deti, milé vnučky a milí pravnuci, urobiť to najlepšie, čoho sme boli schopní. Myslíme, že sa nám to podarilo vo vrchovatej miere.

Užite si to, čo možno najlepším spôsobom, a veríme, že si na nás ešte neraz spomeniete.

Vaši rodičia, starí rodičia a prastarí rodičia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?