Podnikatelia sú potenciálni šmejdi (a Fantomas druhý socialista)

Autor: Roman Brandšteter | 3.12.2013 o 9:24 | Karma článku: 11,72 | Prečítané:  735x

Médiá sú zahltené poplašnými správami typu „vládne kladivo na podnikateľov" alebo vláda mieša „jedovatý koktail pre podnikateľov". Je priam povznášajúce vidieť, ako sa podnikatelia zvíjajú ako červíci na háčiku udice. Ako nariekajú a sťažujú sa, najmä tí menší a strední. Všetko majú pritom márne. Je najvyšší čas zakročiť a „pomôcť" im. Redakcia Rukoväte modernej ľavice netvrdí, že každý podnikateľ je šmejd. Ale, ako sa ukázalo v kauze „šmejdi kontra dôchodcovia", prakticky každý šmejd bol podnikateľom, alebo k ním patril.

Je predsa evidentné, že podnikatelia sú potenciálni šmejdi. Nie hneď priamo šmejdi, ale „iba" potenciálni. Je to najmä preto, že už Obchodný zákonník definuje podnikateľské subjekty (firmy) ako organizácie založené za účelom tvorby zisku. A zisk sú peniaze. A peniaze vo väčšom množstve, ako je známe, kazia ľudí.

Tisíce a milióny eur zisku sú prisilným lákadlom pre labilného (t.j. malého a stredného) podnikateľa a priam ho navádzajú na to, aby sa stal bábkou v rukách peňazí a v konečnom dôsledku šmejdom. Našťastie je tu moderná ľavica, ktorá chce podať takým podnikateľom pomocnú ruku.

-       aj preto zavádzame daň zo straty
-       aj preto zavádzame podrobnejšie súhrnné výkazy DPH s povinnosťou podnikateľa reagovať (pod hrozbou mastnej sankcie) do 5 dní na akúkoľvek nejasnosť zo strany kontrolného úradu (však trocha telocviku podnikateľským pandravám nezaškodí)
-       aj preto sprísňujeme odpisovanie strát minulých období
-       aj preto sprísňujeme samotný vznikexistenciu firiem
-       aj preto zavádzame mnoho menších, ale v konečnom dôsledku dôrazných a účinných administratívno-byrokratických opatrení

Vymenovanými opatreniami chceme podnikateľom najmä odpomôcť od ich hlavných pokušiteľov, ktorými sú samozrejme zisk a peniaze. Viac poplatkov, viac daní a viac administratívnej záťaže znamená menej zisku, menej peňazí a v konečnom dôsledku menej pokušenia stať sa šmejdom.

„Peniaze treba hľadať tam kde sú" vyhlásil vodca slovenských socialistov. A peniaze u podnikateľov nepochybne sú. Si podnikateľ? Tak podnikaj a plať! To je heslo súčasnej modernej doby.

Veď aj podľa prieskumu verejnej mienky Eurobarometer (leto 2012) iba 33% ľudí v SR preferuje podnikanie a až 61% preferuje zamestnanecký pomer. V rámci EU je iba 37% pre podnikanie a až 58% pre zamestnanie, pričom vo veľkej väčšine krajín každoročne rastie počet ľudí preferujúcich zamestnanie a naopak „podnikaniachtivých" je každoročne čoraz menej. Všetko je teda jasné. Nepotrebujeme státisíce menších a stredných podnikateľov, ale niekoľko málo silných zamestnávateľov. Podnikanie nie je pre každého a ak napriek tomu chce niekto silou-mocou podnikať, tak nech aj poriadne cáluje.

Nemáme záujem o firmy, ktoré neplatia daň z príjmu právnických osôb a vôbec nás nezaujíma, či náhodou neplatia iné dane (rozdielovú DPH, spotrebnú daň, cestnú daň...). Jednoducho, musia platiť viac - teda aj „daň zo straty". Je to niečo podobné ako „daň z práva na život" a tá predsa nie je žiadnou novinkou.

Už Fantomas požadoval daň z práva na život (Fantomas kontra Scotland Yard).
A ako je všeobecne známe, Jánošík bol prvým socialistom, Fantomas je teda druhým. Obidve osobnosti sa pritom úspešne riadili už spomínaným heslom Roberta F. „peniaze treba hľadať tam, kde sú". Tretí socialista v poradí zatiaľ určený nebol, ale nemyslite si, že by záujemcov bolo málo.

A ak by sa toto všetko nejakému podnikateľovi (súčasnému alebo potenciálnemu šmejdovi) nepáčilo, s otvorenou náručou ho radi privítame medzi nami, nepodnikateľmi. O tom, že sa o neho dobre postaráme nemôže byť žiadnych pochýb.

redakcia Rukoväte modernej ľavice

súvisiace články: Zmena postoja k nadnárodným korporáciám

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?