Slovenskí fanúšikovia podporujú vznik spoločného európskeho štátu

Autor: Roman Brandšteter | 26.2.2014 o 8:51 | Karma článku: 4,99 | Prečítané:  677x

Národná asociácia fanúšikov slovenského športu (NAFSŠ) na svojej celoštátnej poolympijskej konferencii prijala výzvu na podporu vzniku Spojených štátov európskych. Slovenskí športoví fanúšikovia sa tak pripojili k iniciatíve Viviane Redingovej, podpredsedníčky Európskej komisie. Hlavným cieľom asociácie fanúšikov je vytvorenie spoločných európskych reprezentácií vo všetkých športoch.

Spojením tých najlepších športovcov jednotlivých krajín EU tak vzniknú elitné euroreprezentácie, ktorým budú bez rozdielu fandiť všetci európski fanúšikovia.

Zástupcovia NAFSŠ očakávajú, že vznikom jednotných Spojených štátov európskych sa stane minulosťou tá nespravodlivá nerovnosť, keď časť európskych športových fanúšikov (napr. nemeckých, holandských, českých...) sa neustále a nadmerne raduje zo športových úspechov svojich reprezentantov (pozri napríklad poslednú zimnú olympiádu), zatiaľčo fanúšikovia v iných krajinách (napr. u nás) nemajú zďaleka toľko dôvodov k športovej radosti.

Slovenskí športoví fanúšikovia už odmietajú byť diskriminovaní menším množstvom radosti z úspechov svojich športovcov v porovnaní s mnohými inými európskymi krajinami!

V športovom fanúšikovaní predsa nie je žiadny rozdiel, je univerzálne. 
Nech sa teda všetci európski fanúšikovia radujú z európskych úspechov rovnako. Bude to spravodlivé a súčasne proeurópske. Keď už máme jednotný spoločný trh, tak nech máme aj jednotné spoločné reprezentácie a teda aj jednotnú a spoločnú radosť z úspechu.

Už britský publicista T. Garton Ash po olympiáde 2012 v Londýne vyhlásil: „Kto získal na olympiáde najviac medailí? Európa. Kto má najväčšiu ekonomiku na svete? Európa. Vo svete obrov je lepšie byť obrom. Európania by na to mali pamätať"

Bezvýhradne súhlasíme s názorom pána Asha. Spoločné európske reprezentácie budú celosvetovým športovým obrom, budú produkovať spoločné európske medaily a v štatistikách tak nebude nutné sčítať medaily jednotlivých členských štátov EU. Medaily budú v jednej kolónke a svetovým lídrom bude Európa. Tak ako v ekomomike.

Vyzývame preto všetkých organizovaných aj neorganizovaných športových fanúšikov - podporte vznik Spojených štátov európskych a teda aj vznik spoločných európskych športových reprezentácií. Nech sa všetci európskí športoví fanúšikovia konečne môžu spoločne radovať (rovnomerne a spravodlivo) zo všetkých úspechov európskych športovcov.

Príspevok je zaradený v rubrike Fikcie a imaginácie.
Môže obsahovať reálne citáty a popis reálnych alebo reálne možných situácií.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

A kto tu chce vojnu s Ruskom? (píše Michal Havran)

Nemusíme pripomínať, že nočný vlk a zajac je pôvodom kriminálny gang.

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.


Už ste čítali?