Užite si pár dní víťazstva. Toto je iba začiatok

Autor: Roman Brandšteter | 31.3.2014 o 9:00 | Karma článku: 8,24 | Prečítané:  1415x

Tlačový atašé volebného tímu neúspešného kandidáta prezidentských volieb vydal nasledovné vyhlásenie:  Užite si pár dní vášho takzvaného veľkého víťazstva. Len sa pokojne opájajte šalbou pochybného triumfu, kým vám postupne nedôjdu všetky súvislosti a dôsledky celej situácie. Mysleli ste, že svojimi hlasmi podporíte vášho prezidenta - iného, ako sme vybrali my. To je však veľký omyl. Nielenže ste ho nepodporili, ale v konečnom dôsledku ste ho vystavili mnohým nepríjemným situáciám, o ktorých rozsahu ešte ani netušíte.

Upozornenie: Tento príspevok je zaradený v rubrike Fikcie a imaginácie
Môže popisovať niektoré reálne možné situácie.

Stačilo pritom tak málo, podporiť lepšieho kandidáta. Vaším neuvedomelým počinom ste spôsobili mnohé budúce komplikácie práve vášmu „víťaznému" kandidátovi. Jeho nezvolením ste ho mohli uchrániť od mnohých nepríjemností, ktoré mu v blízkej budúcnosti môžu hroziť. Nie on bude naším problémom, ale my budeme jeho problémom.

Hádam si nemôžete myslieť, že nesprávne zvolenému prezidentovi sa podarí vydržať v úrade až do konca celého volebného obdobia. To by bolo naivné. Tlak, ktorý by mohol vyvinúť blok minister vnútra - šéf polície - šéf tajnej služby, by dlhodobo nevydržal ani oveľa silnejší kandidát ako je víťaz týchto volieb. Vidieť prezidenta našej krajiny, ako sa proti nemu reťazovo množia obvinenia (nie je pritom podstatné či z úžerníctva, sciento-jehovizmu, ohrozenia národnej bezpečnosti, alebo povedzme iba z neschopnosti), až je nakoniec nútený pod ich ťarchou ponižujúco opustiť prezidentský úrad (ako prvý v histórii Slovenska), to všetko má byť pre vás akože prijateľný scenár pre budúcnosť? Toto by ste naozaj chceli? Ale vašou voľbou ste sa k tomu priblížili.

Len malý príklad: každý prezident musí mať ochranku, ktorá naňho bude na každom kroku (skrátka takmer všade) dávať pozor. Všetko to budú naši ľudia. Pán prezident bude pod takou kontrolou, že sa sám ani nevysmrká bez toho, aby sme o tom nevedeli. Všetky stretnutia, všetky jeho kroky budú pod naším drobnohľadom. Aj to bude jeden z dôsledkov vašej voľby.

My sme sa skrátka iba snažili o to, aby v budúcnosti nedošlo k veľkému sklamaniu a strate vašich ilúzií. Preto sme celú kampaň robili práve takto. Niekedy je skrátka dobré myslieť viac krokov dopredu a zabrániť (samozrejme v dobrej veci) mnohým zbytočným komplikáciám. Našu snahu v kampani ste nakoniec neocenili. Prosím, bola to vaša voľba. Rovnako tak budú vaše aj dôsledky, ktoré z vašej voľby vyplynú.

V kampani sme pritom zbytočne netlačili na pílu, hoci by to pre nás nebol žiadny problém. Len si predstavte starčeka s babičkou ako pred televíznymi kamerami v priamom prenose nariekajú nad neľudskou exekúciou celoživotného majetku, ktorú im bez kúska citu v srdci spôsobil scientologický úžerník a milionár-súkromník v jednej osobe. Vraj ľudomil... Už len takouto (poriadne rozvinutou a srdcervúcou) scénou sme mohli protikandidáta politicky rozpučiť ako malinu. A nielen tohto konkrétneho. Akéhokoľvek. Na každého by sme našli niečo výživné a pôsobivé, na to môžete zobrať jed. Nakoniec sme to nespravili, hoci sme mohli. Všetko však potrebuje správne načasovanie.

Naša vysoká profesionalita sa nedá ani len vzdialene porovnať s amatérizmom (až naivitou) všetkých ostatných protikandidátov. Keď k tomu prirátame aj neschopnosť (napr. srandovnú tlačovku s pseudopodporou iných kandidátov), tak by nám stačilo málo (napr. siahnuť k silovejším a prieraznejším zbraniam) a všetko by bolo inak. Ale koniec koncov, načo? Naše silovejšie predvolebné zbrane budeme viac potrebovať v roku 2016, keď pôjde o oveľa dôležitejšie voľby. Nie je potrebné ukazovať reálnu silu zbytočne vopred.

Z toho čo bolo povedané je teda jasné, že sme mohli ušetriť mnohým ľuďom zbytočné komplikácie. Najmä vy sami, ste mohli tým komplikáciám zabrániť správnou voľbou. Všetky naše dobre mienené rady ste odmietli. Prosím, nech sa páči. Môžete sa teda (zatiaľ) opájať nádejou, že máte zvoleného svojho kandidáta. Môžete sa (zatiaľ) opájať nádejou, že vydrží celé volebné obdobie. Môžete sa (zatiaľ) opájať nádejou, že sme našou kampaňou boli v konečnom dôsledku krátki na vášho kandidáta. Nahovárajte si čo len chcete. Ale pamätajte na to, čo sme vám na začiatku kampane ukázali. To bol iba začiatok a iba ukážka.

Len malý príklad: O bezpečnostnej previerke a následných problémoch pri oboznamovaní sa s utajovanými skutočnosťami, v prípade zvolenia nesprávneho kandidáta, hovoril šéf dosť otvorene už pred druhým kolom. Kto vie čítať s porozumením, ten už asi tuší o čo pôjde. Bude to iba začiatok.

Nehovorte nám neskôr, že sme vás nevarovali. Ponúkli sme vám všetky podstatné informácie, náznaky ako aj názory mnohých veličín európskej politiky, športu, cirkvi, umenia a školstva. To všetko ste odmietli. Prosím, je to vaša voľba. Aj dôsledky budú vaše. Potom si budete môct kľudne rozprávať alebo písať o putinizácii Slovenska, o vláde jednej strany, o nebezpečí autokracie a podobné bla-bla-bla. Isté bude len jedno - bola to vaša voľba a vaša zodpovednosť.

váš volebný tím nevíťazného kandidáta

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.

Matovič chce s najvernejšími z OĽaNO to, čo Smer. Odstaviť Kolíkovú

OĽaNO začalo pozíciu Kolíkovej spochybňovať, keď je premiér Heger v zahraničí

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

A kto tu chce vojnu s Ruskom? (píše Michal Havran)

Nemusíme pripomínať, že nočný vlk a zajac je pôvodom kriminálny gang.


Už ste čítali?