Regulátori všetkých krajín, spojme sa

Autor: Roman Brandšteter | 8.10.2014 o 0:25 | Karma článku: 11,05 | Prečítané:  704x

a podporme poslankyňu Zmajkovičovú v jej odhodlanom boji proti školským bufetom. Tety bufetárky si z nich spravili priam turbokapitalistické podnikanie, kde je zisk alfou a omegou a kde nútia bezbranné deťúrence nakupovať všakovaké čipsy, tyčinky, bagety, nanuky a iné zdraviu nebezpečné potraviny či pochutiny. 

„Ovocie nepredávam, vyžaduje si to splniť sprísnené hygienické pravidlá“

Aj takými slovami sa snaží príslušník malej buržoázie ospravedlniť absenciu kvalitného ovocia vo svojom kšefte a (ako je u podnikateľskej oligarchie zvykom) hádže všetku vinu na štát.

„Obezita detí je pliaga, ktorá sa rozmohla po celom svete“ skromne vysvetľuje poslankyňa Zmajkovičová a dodáva „Cieľom návrhu je zastaviť doterajší trend rastu obezity u obyvateľov SR, najmä u školopovinných detí a mládeže". Jej úprimná snaha o vyriešenie problému obezity sa stretla s nepochopiteľným odporom. V školských bufetoch vraj už nebudú môcť predávať ani makovky alebo celozrnné pečivo pre vysoký obsah soli. A to je taký problém soliť niečím iným?

My však dobre vieme, že prízemný odpor voči potrebnej regulácii vyprovokovali najmä trefné slová pani poslankyne, ktorými nemilosrdne zasiahla tých, ktorí majú maslo na hlave. "Mňa zaráža, že všetci tu teraz kričíme, že dávam nejaký zákaz... Ja (...) chránim zdravie detí. Je zlyhaním riaditeľov, učiteľov a potravinárskej komory, že nevedia poskytnúť žiakom to, čo je zdravé". A dodajme, že sa v tom vezú aj rodičia. Nečudujme sa preto, že všetci tí riaditelia, učitelia, komorníci a nezodpovední rodičia sa úporne snažia vyviniť z vlastnej zodpovednosti a útočia na zásadovú poslankyňu.

„Každý polovzdělanec může použít bič a přinutit ostatní lidi k poslušnosti. Ale sloužit veřejnosti vyžaduje inteligenci a pečlivost. (...) Cílem neefektivního odborníka bude vždy domáhat se nadřazeného postavení byrokracie. (...) Obdařen úřednickou mocí bude za pomoci policie prosazovat svá nařízení“ (L. Mises)

No prosím, aj nezodpovední pravičiari nezabudli pripomenúť svoju mantru o všemocnom trhu. Ale poslanec Martvoň im už dal pádnu odpoveď, že ak škola berie dotácie od štátu, tak má štát právo regulovať to, čo v tej škole bude. A dodajme, že nielen právo, ale dokonca povinnosť. O čo sme my horší, ako naši bruselskí poslaneckí kolegovia? Oni môžu úspešne regulovať vysávače, bazény, žiarovky, kamiónové kabíny a my nič? My nemôžeme prísť svojou troškou do mlyna?

Nezabúdajme, že nie je v našom záujme mať novú generáciu obéznu. Obéznym ľuďom sa budú oveľa ťažšie splácať dlhy, ktoré im zanecháme. Mohli by sme teda pre nich urobiť aspoň to, aby ich mohli splácať zdraví a štíhli.

Podporme preto poslankyňu Zmajkovičovú v jej nebojácnom úsilí v boji s celosvetovým problémom a spravme tak, pokiaľ možno, v masovom meradle.  Regulátori všetkých krajín, spojme sa. Pamätajme, že ako budeme dnes regulovať, tak budeme zajtra žiť. 

redakcia Rukoväte modernej ľavice 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?