Slovenský premiér zbiera vyznamenania

Autor: Roman Brandšteter | 3.11.2014 o 23:46 | Karma článku: 9,16 | Prečítané:  1238x

Prebieha doslova žatva vyznamenaní pre slovenského premiéra. Len krátko potom, ako ho český prezident vyznamenal (spolu s W. Churchillom) Radom Bieleho Leva, prišlo ďalšie - ešte prestížnejšie vyznamenie. Robert Fico obdržal Rad Červeného Kosáku, ktorý mu udelilo predsedníctvo Kominterny (Komunistickej Internacionály).

Zatiaľčo v Česku bol slovenský premiér ocenený spolu W. Churchillom, Kominterna vyznamenala nášho premiéra spolu s inou politickou legendou – J.V. Stalinom. Dôvodom ocenenia nášho giganta je chystané zavedenie železničnej dopravy pre dôchodcov a študentov (takmer 2.5 milióna Slovákovzadarmo. Mimochodom, Stalin získal vyznamenanie (in memoriam) za úspešné riešenie centrálneho riadenia výživy na Ukrajine v tridsiatych rokoch 20. storočia.

V zdravici Kominterny vydanej pri príležitosti vyznamenia slovenského premiéra sa hovorí: „Málokedy v dejinách Kominterny sa stáva, že oceňujeme žijúceho politika – dokonca vodcu jednej z vlád Európskej únie. Hlavná zásada komunizmu – všetko zadarmo a každému podľa jeho potrieb – sa stáva realitou síce až v 21. storočí (pravda,  s výnimkou krátkeho obdobia kampučských polpotovcov), ale realita to bude priam prelomová. Takmer polovica hrdinského slovenského národa dostane možnosť čerpať nové služby (železničná doprava) úplne zadarmo“.

„Je možné – pokračuje zdravica Kominterny - že všetko nebude fungovať ihneď tak ako má, ale je to prvý krok na ceste k nášmu Veľkému cieľu. Ako už povedal V.I. Lenin – je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo. Po zdravotníctve zadarmo a školstve zadarmo, prichádza aj železničná doprava zadarmo. Zatiaľ síce s kvótami a nie pre úplne všetkých, ale je to dôležitý míľnik. Nasledovať nepochybne budú aj ďalšie produkty zadarmo  – napr. základné potraviny, základné knihy ale napríklad aj luxusné hodinky v stranických predajniach pre skromných nositeľov prevratných myšlienok“. Toľko zo zdravice Komunistickej Internacionály.

Celé Slovensko (s výnimkou niektorých notorických kverulantov a iných fanatických pravičiarov) je nadšené žatvou prestížnych vyznamenaní, ktoré zbiera slovenský premiér a srdečne mu blahoželá.  Práve vhodné načasovanie prelomovej železničnej dopravy zadarmo pre študentov (a seniorov) je jasným signálom, kto vlastne 17. Novembra 1989 vyhral. Rozhodne nie vtedajší dezorientovaní študentíci. Tí si budú musieť na „víťazstvo“ ešte počkať (až kým nedovŕšia dôchodcovský vek a nezvezú sa vlakom zadarmo).

Po automobiloch sme tak začali masovo vyvážať niečo oveľa dôležitejšie – realizácie veľkých myšlienok, ktoré môžu inšpirovať celý svet.
Náš svet.
Svet budúcnosti.

Príspevok je zaradený v rubrike Fikcie a imaginácie. Aj keď...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.

Matovič chce s najvernejšími z OĽaNO to, čo Smer. Odstaviť Kolíkovú

OĽaNO začalo pozíciu Kolíkovej spochybňovať, keď je premiér Heger v zahraničí

Víkendový výber: Mohlo to byť prvé auto sériovo vyrábané na Slovensku

Pravidelná dávka víkendového čítania i tipov na voľné chvíle.


Už ste čítali?