Vláda vyzvala dôchodcov a študentov k umiernenosti

Autor: Roman Brandšteter | 7.11.2014 o 0:40 | Karma článku: 12,12 | Prečítané:  37965x

Je koniec novembra 2014. Vláda SR dôrazne vyzvala seniorov a študentov k umiernenosti. Iba niekoľko dní je v platnosti prelomová železničná doprava pre nich zadarmo a už sa vyskytlo viacero mimoriadnych udalostí.  

Zápis z mimoriadneho zasadnutia vlády SR:

Minister dopravy informoval o viacerých narušeniach plynulosti železničnej dopravy zo strany viacerých skupín dôchodcov zo Slovenska, ale aj z okolitých štátov EU (ktorí majú tiež nárok na bezplatnú železničnú dopravu u nás).

Skupina dôchodcov označujúca sa ako „Trnava Rangers“ pravidelne obsadzuje osobné vlaky smer Bratislava a bráni tak pracujúcim občanom z regiónu nastúpiť do preplneného vlaku a prísť tak včas na pracovisko. Výsledkom sú množiace sa absencie, dokonca aj menšie výpadky výroby v bratislavských podnikoch. Seniori sa (okrem obsadenia väčšiny vozňov) často prezentujú hlučným spevom, popíjajú lacné ovocné víno, rozprávajú (aj) neslušné vtipy. Na bratislavskej stanici okamžite prestupujú na spiatočnú cestu. To sa cyklicky opakuje až do večerných hodín.

Minister vnútra priznal, že situácia sa na niektorých vlakových spojoch vymkla z rúk. Boli zaznamenané aj prípady demolácie už tak dosť obstarožného vybavenia vagónov slovenských železníc. Ako najproblémovejšie označil minister dôchodcovské skupiny "Trnava Rangers",  "Cífer Hooligans" a "Báhoň Grizzlies", ktoré okupujú robotnícke vlakové spoje na západnom Slovensku. Často ich doplňujú aj príslušníci rakúskych a českých úderiek (Vienna Vagabonds a Senioři Sparta).

Situácia je komplikovaná aj iných regiónoch Slovenska. V okolí Žiliny operujú dôchodcovské obsadzovacie skupiny „Žilina Cowboys“ a „Jánošíkova valaška“, na východe spôsobuje vážne problémy seniorská partia  tzv. „Šaľeňakov“, ktorá doslova odrezala US Steel od väčšiny cezpoľných zamestnancov.

Mininister hospodárstva informoval o výpadkoch HDP v rádoch miliónov eur a ak sa situácia nezlepší, tak neručí za splnenie plánovaného hospodárskeho rastu.
Minister kultúry informoval o záujme českej strany nakrútiť koprodukčný film Proč 2.
Minister Jahnátek (Politik roka 2013) zareagoval výzvou na propagovanie slovenských potravín, ale po dôraznom upozornení aby teraz „prestal s tými svojimi hovadinami“ odovzdal slovo späť ministrovi vnútra. 

Ten pokračoval odmietnutím medializovaného názoru, že zlyhali aj kukláči. „Nezlyhali“ bránil kukláčov minister vnútra a pokračoval „ale zásah nemôžem hodnotiť ako úspešný. S bojovnejšími skupinami dôchodcov sme uhrali pri vypratávaní niektorých vozňov aspoň remízu“. „Musíte si uvedomiť“ pokračoval minister, „že niektoré oddiely seniorov  sú veľmi dobre organizované a dokážu pomocou dômyselnej hradby z fracúzskych barlí a invalidného vozíka urobiť úzke vozne doslova nepriechodné. Obrnení kukláči tak v úzkom priestore vagónov strácajú výhodu väčšej fyzickej sily“.

Návrh na zásah armádnych zložiek, ktorý navrhol minister obrany, bol označený za predčasný. Minister financií iniciatívne navrhol pozastavenie vyplácania vianočného príspevku pre tých najmilitantnejších seniorov.

Situáciu v železničnej osobne doprave výrazne komplikujú aj množiace sa študentské pseudorecesistické skupiny, najmä „Vlak je náš internát“ alebo „ŽŠK – Železničná Študentská Krčma“, kde študenti využívajú vlakové spoje na lacné prespávanie alebo na popíjanie spojené s príjemným pohľadom na ubiehajúcu krajinu.

Proti názoru, že železničná doprava zadarmo pre 2.5 milióna obyvateľov Slovenska bola možno zavedená predčasne však ostro vystúpil predseda vlády (čerstvý držiteľ vyznamenania Rad Červeného Kosáku). Razantne odmietol akýkoľvek pesimizmus: „V žiadnom prípade sa nevzdáme!“. Železničná doprava zadarmo pre študentov a seniorov (časom aj pre ostatných občanov Slovenská a EU) je krokom vpred. Malým krokom pre Slovensko, ale veľkým skokom pre Európu. Pre Európu nového typu. 

Príspevok je zaradený v rubrike Fikcie a imaginácie. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

A kto tu chce vojnu s Ruskom? (píše Michal Havran)

Nemusíme pripomínať, že nočný vlk a zajac je pôvodom kriminálny gang.

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.


Už ste čítali?