Aj Hedvigu odškodní minister vnútra zo svojho

Autor: Roman Brandšteter | 7.4.2015 o 0:09 | Karma článku: 9,32 | Prečítané:  1233x

Ak súd oslobodí Hedvigu s obžaloby z krivej výpovede, minister vnútra ju odškodní zo svojich vlastných peňazí podobne, ako to urobil v prípade študentov, ktorým polícia roztrieľala auto a potom ich šikanovala na diaľnici. Oznámil to generálny hovorca ministerstva vnútra.

„Minister Kaliňák vyplatil niektorým občanom z kauzy rozstrieľané auto niekoľko tisíc eur (presne 3.000) zo svojich vlastných peňazí napriek tomu, že pred časom vyhlasoval, že zákrok policajtov bol oprávnený a on sa nemá čo ospravedlňovať. Časom však pozmenil názor a je pripravený zmeniť ho aj v prípade kauzy Hedviga“ hovorí sa v stanovisku generálneho hovorcu ministerstva vnútra, ktoré ďalej pokračuje „kedže ministerstvo vnútra na odškodnenie nemá fondy, stane sa tradíciou, že v podobných kauzách bude odškodňovať priamo minister“.

„Minister si je plne vedomý možnej výšky odškodnenia v kauze Hedviga“ vysvetľuje hovorca, „ak dal 3.000 eur za niekoľko hodinové poníženie, je jasné, že ak súdy rozhodnú v prospech Hedvigy, bude nutné kompenzovať mnohoročné poníženie mnohonásobne väčšou sumou a minister je pripravený postaviť sa k tejto veci ako chlap. Áno, boli časy, keď  Hedvigu nazýval „patologickou klamárkou“ alebo „bezprecedentnou klamárkou“, rozhodnutie sudu však bude akceptovať a v prípade neúspechu obžaloby je pripravený na vyplatenie odškodného z vlastných peňazí, pre ktoré je ochotný vzdať sa aj časti svojho majetku“.

Na novinársku otázku, či by nestačilo potrasenie rukou ako v prípade sporu Fico-Radičová, kde vtedajší poslanec Fico častoval vtedajšiu premiérku Radičovú podobne hrubými urážkami (napr. „Radičová je najväčšia podvodníčka v histórii slovenskej politiky“ alebo „Radičová je neschopná, klamárka a podozrivá z korupcie“ a podobne, odpovedal generálny hovorca takto:

„Nie, potrasenie rukou ako v prípade Fico-Radičová nepripadá do úvahy. Vtedy síce tiež išlo o hrubé urážky, ale bolo to v rámci súboja „politik-politik“, zatiaľčo urážanie Hedvigy bolo v pozícii „politik-občan“ a minister vnútra si preto už uvedomuje hrubiánstvo svojho  vtedajšieho konania (napríklad rozhovor s novinármi Sme). Aj preto je minister pripravený na to,  že sa kvôli odškodneniu - samozrejme, len v prípade, že súd rozhodne v neprospech obžaloby - vzdá aj veľkej časti svojho majetku. Aj tak mu ostane viac než dosť prostriedkov aj pre iné prípady odškodňovania v budúcnosti.“ 

príspevok je zaradený v rubrike Fikcie a imaginácie

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.

Matovič chce s najvernejšími z OĽaNO to, čo Smer. Odstaviť Kolíkovú

OĽaNO začalo pozíciu Kolíkovej spochybňovať, keď je premiér Heger v zahraničí

Víkendový výber: Mohlo to byť prvé auto sériovo vyrábané na Slovensku

Pravidelná dávka víkendového čítania i tipov na voľné chvíle.


Už ste čítali?