Aj Hedvigu odškodní minister vnútra zo svojho

Autor: Roman Brandšteter | 7.4.2015 o 0:09 | Karma článku: 9,32 | Prečítané:  1166x

Ak súd oslobodí Hedvigu s obžaloby z krivej výpovede, minister vnútra ju odškodní zo svojich vlastných peňazí podobne, ako to urobil v prípade študentov, ktorým polícia roztrieľala auto a potom ich šikanovala na diaľnici. Oznámil to generálny hovorca ministerstva vnútra.

„Minister Kaliňák vyplatil niektorým občanom z kauzy rozstrieľané auto niekoľko tisíc eur (presne 3.000) zo svojich vlastných peňazí napriek tomu, že pred časom vyhlasoval, že zákrok policajtov bol oprávnený a on sa nemá čo ospravedlňovať. Časom však pozmenil názor a je pripravený zmeniť ho aj v prípade kauzy Hedviga“ hovorí sa v stanovisku generálneho hovorcu ministerstva vnútra, ktoré ďalej pokračuje „kedže ministerstvo vnútra na odškodnenie nemá fondy, stane sa tradíciou, že v podobných kauzách bude odškodňovať priamo minister“.

„Minister si je plne vedomý možnej výšky odškodnenia v kauze Hedviga“ vysvetľuje hovorca, „ak dal 3.000 eur za niekoľko hodinové poníženie, je jasné, že ak súdy rozhodnú v prospech Hedvigy, bude nutné kompenzovať mnohoročné poníženie mnohonásobne väčšou sumou a minister je pripravený postaviť sa k tejto veci ako chlap. Áno, boli časy, keď  Hedvigu nazýval „patologickou klamárkou“ alebo „bezprecedentnou klamárkou“, rozhodnutie sudu však bude akceptovať a v prípade neúspechu obžaloby je pripravený na vyplatenie odškodného z vlastných peňazí, pre ktoré je ochotný vzdať sa aj časti svojho majetku“.

Na novinársku otázku, či by nestačilo potrasenie rukou ako v prípade sporu Fico-Radičová, kde vtedajší poslanec Fico častoval vtedajšiu premiérku Radičovú podobne hrubými urážkami (napr. „Radičová je najväčšia podvodníčka v histórii slovenskej politiky“ alebo „Radičová je neschopná, klamárka a podozrivá z korupcie“ a podobne, odpovedal generálny hovorca takto:

„Nie, potrasenie rukou ako v prípade Fico-Radičová nepripadá do úvahy. Vtedy síce tiež išlo o hrubé urážky, ale bolo to v rámci súboja „politik-politik“, zatiaľčo urážanie Hedvigy bolo v pozícii „politik-občan“ a minister vnútra si preto už uvedomuje hrubiánstvo svojho  vtedajšieho konania (napríklad rozhovor s novinármi Sme). Aj preto je minister pripravený na to,  že sa kvôli odškodneniu - samozrejme, len v prípade, že súd rozhodne v neprospech obžaloby - vzdá aj veľkej časti svojho majetku. Aj tak mu ostane viac než dosť prostriedkov aj pre iné prípady odškodňovania v budúcnosti.“ 

príspevok je zaradený v rubrike Fikcie a imaginácie

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?