Konto pomoci Váhostavu

Autor: Roman Brandšteter | 3.6.2015 o 23:49 | Karma článku: 12,79 | Prečítané:  15469x

Pred vyše mesiacom vznikla charitatívna a dobročinná akcia Konto nádeje a pomoci Váhostavu. Dnes sú už k dispozícii prvé hmatateľné výsledky solidarity a dobroprajnosti mnohých občanov Slovenska.  

Do včerajšieho dňa sa vyzbieralo vyše stotisíc eur a tridsať centov. „Keď sme rozbiehali Konto pomoci Váhostavu, tak sme ani netušili, ako pozitívne sa k celej veci postavia občania Slovenska“  hovorí zakladateľ Konta - cyperský schránkový právnik J. Sirokopuolos a pokračuje „do tejto bezprecedentnej akcie solidarity s firmou Váhostav sa zapojili tisíce občanov Slovenska, vrátane mnohých inštitúcií a známych osobností“.

Konto pomoci Váhostavu je súčasťou svetového hnutia „Pomoc silným“, kde sa prostredníctvom mnohých zbierok celospoločenskej solidarity zbierajú príspevky od bežných občanov, dôchodcov, mládeže i drobných podnikateľov, a tie sú následne posielané na bankové kontá veľkých korporácií. Prostredníctvom zbierok už bolo zhromaždených niekoľko miliónov dolárov či eur, ktoré boli následne poslané na účty firiem typu IBM, Coca-Cola alebo povedzme Deutsche Telekom.

„Nie sú to sumy, ktoré by nás vedeli niekam výraznejšie posunúť, ale sme vďační aj za túto dobromyseľnú pomoc“ (generálny hovorca IBM)

Na Slovensku sa tento typ občianskej solidarity naplno prejavil práve v prípade Konta pomoci Váhostavu. Dobrej veci pomohli viacerí politici, verejné inštitúcie, ako aj spoločensky významné osobnosti. Niekto pomohol peniazmi, niekto darom, niekto službou.

„Váhostav je firma, ktorej treba pomôcť. Nevidím dôvod prečo by sme jej nemali prideľovať dostatočný počet nových štátnych zákaziek. Práve naopak. Pomôžeme im, a tým pomôžeme aj sebe“ (ústredný poradca ministra dopravy)

Ministerský predseda sa rozhodol darovať Kontu jedny zo svojich luxusných hodiniek (tieto, tieto, tieto, tieto alebo tieto, konkrétny typ bude dodatočne oznámený na slávnostnej tlačovej konferencii).

Minister vnútra daroval Kontu pomoci Váhostavu rovnakú sumu ako občanom, ktorým policajti rozstrieľali auto.

Minister poľnohospodárstva venoval košík naozaj pravých slovenských národných potravín.

Rada vlády pre menšiny poslala na Konto pomoci Váhostavu finančnú pomoc a ústami svojej podpredsedkyne vydala nasledovné stanovisko: „Oligarchovia sú na Slovensku vo veľkej menšine a veľmi tým trpia. Spoločnosť by im mala pomáhať, a nie ich démonizovať a ostrakizovať. Každá menšina si predsa zaslúži solidárnu pomoc zo strany väčšiny.“

Poslanec Matovič daroval Kontu pomoci Váhostavu výnos z predaja magnetofónu, ktorým uskutočnil už viac ako sto nahrávok svojich príbuzných alebo politických partnerov. „Už ho nebudem potrebovať, viac už nahrávať nebudem“  vysvetľoval poslanec a dodal „naozaj, verte mi, prečo sa smejete?“.

Zahanbiť sa nedali ani podnikatelia. Združenie živnostníkov pracujúcich v stavebnom priemysle vyzvalo na mimoriadnu pracovnú zmenu pod heslom „Neváhame – prispievame“, ktorej výťažok bude poslaný na konto Váhostavu a Doprastavu.

Hotel Hilton umožní vybranému akcionárovi Váhostavu doživotné čerpanie všetkých hotelových a reštauračných služieb grátis.

Pozadu neostala ani kultúrna fronta. Matica Slovenská dokonca plánuje uvoľniť aj časť vyzbieraného slovenského pokladu.  „Akonáhle nejaké stratené peniaze alebo zlaté predmety nájdeme, časť z nich okamžite pošleme na Konto pomoci Váhostavu“  vyhlásil marketingový riaditeľ MS. 

Podarilo sa zorganizovať aj veľký benefičný koncert známych hudobných skupín.

„Nám pomóžu kvóty v rádiách, my pomóžeme Váhostavu, to je ferový kšeft, ne?“
(Jožo R., hudobník)

Skrátka a dobre - už dlho nebolo Slovensko prepojené do takej veľkej, dobroprajnej a solidárne cítiacej rodiny. Spojili sme sa dovedna ako tie Svätoplukove prúty a neváhame pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Sme priam odsúdení na úspech.

príspevok je zaradený v rubrike Fikcie a imaginácie. Aj keď...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.

Matovič chce s najvernejšími z OĽaNO to, čo Smer. Odstaviť Kolíkovú

OĽaNO začalo pozíciu Kolíkovej spochybňovať, keď je premiér Heger v zahraničí

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

A kto tu chce vojnu s Ruskom? (píše Michal Havran)

Nemusíme pripomínať, že nočný vlk a zajac je pôvodom kriminálny gang.


Už ste čítali?