Smer rozdával ocenenie Zlatá vrana 2015

Autor: Roman Brandšteter | 22.11.2015 o 23:13 | Karma článku: 18,32 | Prečítané:  5344x

Vzhľadom na to, že členovia, sympatizanti a voliči strany Smer boli dlhodobo nespokojní s výsledkami ankety Biela vrana, rozhodlo sa predsedníctvo strany Smer-SD (sociálna demokracia) zorganizovať vlastnú anketu a rozdať

vlastné ocenenia – Zlatá vrana 2015.

Zlatá vrana 2015 je ocenenie pre tie osobnosti z radov členov, sympatizantov a voličov strany Smer, ktoré svojim osobným príkladom pomáhajú šíriť princípy, ktoré strana vyznáva, a na ktorých stojí. Slávnostné odovzdávanie vzácneho ocenenia vysielala v priamom prenose televízia TA kmo3k.

Pre rok 2015 získali ocenenie Zlatá vrana tieto uvedomelé kolektívy alebo osobnosti:

Majitelia a hlavní akcionári firmy Váhostav – za dlhoročnú poctivú, širokú a cieľavedomú prácu v slovenskom stavebníctve, za dlhoročnú podporu živnostníkov, menších a stredných podnikateľov v sektore stavebníctva a najmä za zázračný ekonomický obrat firmy, ktorá sa z pozície dlžníka prepracovala v priebehu krátkeho času k ziskovosti. A stačilo tak málo – škrtnúť dlhy a poskytnúť nové zákazky.

Kolektív podnikateľov, úradníkov a politikov v kauze Kompa – za mimoriadne bystrý podnikateľský zámer, kde sa podnikatelia-SD nebáli zdravo riskovať pri výrobe správneho typu kompy, kde sa úradníci-SD nebáli kreatívnych spôsobov verejného obstarávania, a kde sa politici-SD nebáli politického krytia celej akcie.

Teta Anka – za nezištnú a prelomovú podnikateľskú činnosť v oblasti slovenského zdravotníctva. Pretavenie vety „zdravie nie je tovar“ do logického pokračovania „ale státisíce eur vygenerovať môže“ je oceňované v ekonomických, zdravotníckych a pro-rodinných kruhoch doma aj v zahraničí.

Hlavní laureáti ocenenia Zlatá vrana 2015 netajili hlboké dojatie.
Veľmi dobre si uvedomovali, v akej mimoriadne ťažkej a tvrdej konkurencii museli obstáť.

Majitelia hornonitrianskych baní netajili sklamanie, že o zaslúžené ocenenie Zlatá vrana 2015 ich pripravila len taká maličkosť, že informácia o tučnej a najmä dlhodobej dotácii sa prevalila až po uzávierke ankety. Z podobného dôvodu horko zaplakali aj organizátori vypečenej konferencie TechMatch.

Aj Ústavnému súdu SR, policajnému prezidentovi, ex-ministrom Pavlisovi a Zvolenskej, ministrom Čislákovi, Draxlerovi, Jahnátkovi, Borecovi a mnohým ďalším ostali iba oči pre plač. Možno nabudúce. Dôležité je nevzdávať sa a neustále kráčať tým správnym Smerom a ocenenie si vás nájde samo.

Ocenenie Zlatá vrana 2015 preukázalo svoju životaschopnosť a nepochybne sa o rok stretneme opäť - pri udeľovaní Zlatej vrany 2016 – a veru bude o čo hrať. Budúci rok je totiž rokom volebným.

Keď si len uvedomíme, že postupom času sa bude rozhodovať o tom, kade presne povedie tunel pri nultom obchvate Bratislavy, kade sa vykope peňazovod pri budovaní národného futbalového štadióna, akými otvormi a smermi sa vyvalia masívne prítoky eurofondov, štátnych dotácií, stimulov, úľav, daňových prázdnin, či nekončiacich prázdnin svedomia – už dnes sa máme na čo tešiť.

Je preto viac než isté, že ocenenie Zlatá vrana 2016 bude ešte úspešnejšie ako tohtoročné a konkurencia oveľa tvrdšia. A tak je to správne, spoločnosť by predsa mala oceňovať zlaté vrany, pretože práve tie znášajú zlaté vajcia.

Nie je preto žiadným prekvapením, že mimoriadne ocenenie poroty – veľkú cenu GRAND PRIX Zlatá Vrana 2015/2016  zaslúžene získal celoslovenský kolektív voličov strany Smer-SD.
Nie preto, že by priamo patril medzi ocenenú smotánku (to určite nie), ale práve pre úžasnú solidaritu s ocenenými. Bez silnej, vrúcnej a úprimnej solidarity voličov s ocenenými, by to určite nefungovalo tak dobre ako to funguje dnes, a ako to bude fungovať zajtra a pozajtra.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Covidu podľahlo ďalších 44 chorých. Hospitalizovaných opäť ubudlo

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 385-tisíc prípadov. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 11 990 obetí.

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.


Už ste čítali?