Smer rozdával ocenenie Zlatá vrana 2015

Autor: Roman Brandšteter | 22.11.2015 o 23:13 | Karma článku: 18,32 | Prečítané:  5275x

Vzhľadom na to, že členovia, sympatizanti a voliči strany Smer boli dlhodobo nespokojní s výsledkami ankety Biela vrana, rozhodlo sa predsedníctvo strany Smer-SD (sociálna demokracia) zorganizovať vlastnú anketu a rozdať

vlastné ocenenia – Zlatá vrana 2015.

Zlatá vrana 2015 je ocenenie pre tie osobnosti z radov členov, sympatizantov a voličov strany Smer, ktoré svojim osobným príkladom pomáhajú šíriť princípy, ktoré strana vyznáva, a na ktorých stojí. Slávnostné odovzdávanie vzácneho ocenenia vysielala v priamom prenose televízia TA kmo3k.

Pre rok 2015 získali ocenenie Zlatá vrana tieto uvedomelé kolektívy alebo osobnosti:

Majitelia a hlavní akcionári firmy Váhostav – za dlhoročnú poctivú, širokú a cieľavedomú prácu v slovenskom stavebníctve, za dlhoročnú podporu živnostníkov, menších a stredných podnikateľov v sektore stavebníctva a najmä za zázračný ekonomický obrat firmy, ktorá sa z pozície dlžníka prepracovala v priebehu krátkeho času k ziskovosti. A stačilo tak málo – škrtnúť dlhy a poskytnúť nové zákazky.

Kolektív podnikateľov, úradníkov a politikov v kauze Kompa – za mimoriadne bystrý podnikateľský zámer, kde sa podnikatelia-SD nebáli zdravo riskovať pri výrobe správneho typu kompy, kde sa úradníci-SD nebáli kreatívnych spôsobov verejného obstarávania, a kde sa politici-SD nebáli politického krytia celej akcie.

Teta Anka – za nezištnú a prelomovú podnikateľskú činnosť v oblasti slovenského zdravotníctva. Pretavenie vety „zdravie nie je tovar“ do logického pokračovania „ale státisíce eur vygenerovať môže“ je oceňované v ekonomických, zdravotníckych a pro-rodinných kruhoch doma aj v zahraničí.

Hlavní laureáti ocenenia Zlatá vrana 2015 netajili hlboké dojatie.
Veľmi dobre si uvedomovali, v akej mimoriadne ťažkej a tvrdej konkurencii museli obstáť.

Majitelia hornonitrianskych baní netajili sklamanie, že o zaslúžené ocenenie Zlatá vrana 2015 ich pripravila len taká maličkosť, že informácia o tučnej a najmä dlhodobej dotácii sa prevalila až po uzávierke ankety. Z podobného dôvodu horko zaplakali aj organizátori vypečenej konferencie TechMatch.

Aj Ústavnému súdu SR, policajnému prezidentovi, ex-ministrom Pavlisovi a Zvolenskej, ministrom Čislákovi, Draxlerovi, Jahnátkovi, Borecovi a mnohým ďalším ostali iba oči pre plač. Možno nabudúce. Dôležité je nevzdávať sa a neustále kráčať tým správnym Smerom a ocenenie si vás nájde samo.

Ocenenie Zlatá vrana 2015 preukázalo svoju životaschopnosť a nepochybne sa o rok stretneme opäť - pri udeľovaní Zlatej vrany 2016 – a veru bude o čo hrať. Budúci rok je totiž rokom volebným.

Keď si len uvedomíme, že postupom času sa bude rozhodovať o tom, kade presne povedie tunel pri nultom obchvate Bratislavy, kade sa vykope peňazovod pri budovaní národného futbalového štadióna, akými otvormi a smermi sa vyvalia masívne prítoky eurofondov, štátnych dotácií, stimulov, úľav, daňových prázdnin, či nekončiacich prázdnin svedomia – už dnes sa máme na čo tešiť.

Je preto viac než isté, že ocenenie Zlatá vrana 2016 bude ešte úspešnejšie ako tohtoročné a konkurencia oveľa tvrdšia. A tak je to správne, spoločnosť by predsa mala oceňovať zlaté vrany, pretože práve tie znášajú zlaté vajcia.

Nie je preto žiadným prekvapením, že mimoriadne ocenenie poroty – veľkú cenu GRAND PRIX Zlatá Vrana 2015/2016  zaslúžene získal celoslovenský kolektív voličov strany Smer-SD.
Nie preto, že by priamo patril medzi ocenenú smotánku (to určite nie), ale práve pre úžasnú solidaritu s ocenenými. Bez silnej, vrúcnej a úprimnej solidarity voličov s ocenenými, by to určite nefungovalo tak dobre ako to funguje dnes, a ako to bude fungovať zajtra a pozajtra.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?