Ešte stále chcete veľkú rybu?

Autor: Roman Brandšteter | 30.11.2015 o 23:58 | Karma článku: 8,04 | Prečítané:  1117x

Strane Smer neustále vyčítajú, že za takmer 10 rokov jej vládnutia nebola prichytená a najmä odsúdená žiadna“ veľká ryba“ z najvyšších miest.

Nuž áno, Smer to svojho času naozaj sľuboval:

„Smer sa v boji proti korupcii a ekonomickej kriminalite sústredí najmä na najvyššie miesta.“ Smer, volebný program 2002
 

Jeden z troch základných cieľov:
Trpezlivo a razantne odhaľovať a postihovať veľké prípady ekonomickej kriminality a politickej korupcie.
Smer, volebný program 2006

Ale všetci tí, ktorí Smeru vyčítajú absenciu dolapenia „veľkej ryby“ by mali od prvého januára zbystriť. Ak totiž začnú platiť zmeny zákonov, ktoré sú síce akože protiteroristické, viacerých opozičných politikov by mohli riadne prekvapiť. Od 1.1.2016 má napríklad platiť, že:

Slovenská informačná služba (SIS) získa exkluzívnu právomoc navrhnúť súdu vypnutie akéhokoľvek webu, ktorý šíri „myšlienky podporujúce alebo propagujúce terorizmus, politický alebo náboženský extrémizmus, (...) alebo škodlivé sektárske zoskupenia“.

Polícia bude po novom vykonávať prehliadku dopravného prostriedku, ale aj vecí, batožiny či nákladu, ktoré sa v ňom nachádzajú. Na prehliadku auta a batožiny bude po novom stačiť podozrenie, že autom alebo v súvislosti s ním bol spáchaný akýkoľvek trestný čin.

Netreba byť ani paranoikom a nejeden politik „nesmerovskej“ orientácie by si mal začať dávať sakramentský pozor, aby sa práve on nestal tou veľkou rybou, ktorá bude ulovená ako prvá. Stačí pritom málo - len trochu horlivejšie aplikovať novú legislatívu a politický šach-mat môže byť na dosah ruky.

Pán prezident by nemal zabúdať, že stačí tak málo - označiť scientológiu za „škodlivé sektárske zoskupenie“ a situácia s jeho prípadnou opätovnou kandidatúrou sa môže nečakane zamotať.

Šéf najsilnejšej opozičnej strany by si nemal byť príliš istý, že kauza „daňového úniku“, ktorú nahral a zverejnil obyčajný ľuď Matovič je definitívne ukončená, a že nemôže nasledovať viacero neočakávaných prehliadok áut a batožín.

Richard Sulík a jeho strana by nemali brať na ľahkú váhu ich označenie za radikálnu a extrémistickú stranu. Ľahko by sa mohli ocitnúť v komplikovanej situácii a to nielen bez svojho webu.

A dalo by sa pokračovať. Iste, fantázia dovolí kadečo, ale čo ak k fantázii pridáme legislatívu „made in Slovakia-SD“, ktorú si vie schváliť vládnuca štátostrana aj bez opozície?
A čo ak k tomu ešte prirátame nezanedbateľný počet „tých správne zorientovaných“ pracovníkov tajných služieb, vyšetrovateľov, prokurátorov a najmä sudcov?

Ešte stále chcete veľkú rybu? Tak nech sa páči.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?