Vladimír M. píše Robertovi F.

Autor: Roman Brandšteter | 7.12.2015 o 23:23 | Karma článku: 12,46 | Prečítané:  21889x

Milý Robert, nadišiel čas, aby som Ti definitívne odovzdal štafetu vodcovstva na Slovensku. Uznávam, že si už dávnejšie dosiahol viac ako Ja. Tvojmu úspechu sa nečudujem  - máme predsa toľko spoločného.

Priznávam, kedysi som Ti príliš neveril. Aj preto som Ťa svojho času nazval robertkom (vieš, to je taký vibrátor). Ty si sa však znechutiť nenechal a poctivo si sa odo mňa učil. Dnes už môžem povedať, že učeň prekonal majstra.

Veď predsa,

Ja som vytiahol značku zDS (za Demokratické Slovensko), a ty si použil SD (Sociálna demokracia). A obaja sme tú značku úspešne používali napriek tomu, že sme si aj tak robili čo sme chceli. Dôležité je, že väčšinový občan – náš volič – to akceptoval. Uznávam, že použitie značky SD bolo efektnejšie.

Ja som začal programovo vytvárať novú slovenskú kapitálovú vrstvu, a ty si ju následne výrazne posilnil a najmä rozšíril. Mnohých mojich podnikateľov-sponzorov si mi prebral, ale mnohých nových si vytvoril a neustále vytváraš. Uznávam, robíš to modernejšie.

Ja som vedel zatočiť so svojimi nepriateľmi (to sú tí, o ktorých si to myslím ja, a ktorých ja aj určím). Kováč junior aj senior, Remiáš a viacerí ďalší by veru vedeli rozprávať. V porovnaní s Tebou som to riešil menej sofistikovane (vieš, taká bola doba). Uznávam, že aj v tomto si ma prekonal, to ako si poriešil Hedvigu, Čénteša, vojenské spravodajstvo atď., je oveľa elegantnejšie a čo sa týka konečného výsledku takmer porovnateľné.

Ja som sa vždy vedel dohodnúť s vysokými cirkevnými činiteľmi a dokázal si to aj Ty. Otcovia biskupi s nami nikdy nemali problém, nielen s našim katolicizmom, ale ani s funkcionárčením v SZM, ani s členstvom v KSS, ani s našim ateizmom. Úprimne povedané, nečakal som, že aj Teba (súdruha katolíka-ateistu) zoberú k sebe rovnako srdečne ako mňa. Presvedčil si ich brilantne.

Ja som veru vedel uhranúť radového slovenského voliča. Dlho som si myslel, že legendárne Pasienky už nič nemôže prekonať, ale Tvoje oslavy MDŽ boli minimálne na porovnateľnej úrovni. Uznávam aj, že Tvoj tohtoročný snem v Nitre bol pompéznosťou na úrovni toho môjho na trnavskom futbalovom štadióne. A uznávam aj to, že si svojich voličov udržíš dlhšie ako ja (však som ti väčšinu z nich sám vychoval).

A preto ešte raz  - uznávam, že slovenská vodcovská štafeta (alebo ak chceš, žezlo) bude v tvojich rukách na tom najsprávnejšom mieste. Kto iný to môže povedať s dostatočnou vážnosťou, ak nie Ja.

Vieš, predstavujem si, že na hradnom nádvorí v Bratislave raz bude stáť súsošie troch najväčších osobností Slovenska. Okrem Svätopluka aj Ja a Ty. Kráľ starých Slovákov, Otec novej slovenskej štátnosti a súčasný Predseda moderného Slovenska, ako tie povestné tri prúty. Ja sa toho možno nedožijem, ale uznávam, že ty pravdepodobne áno. A uznávam aj to, že najväčšia socha z nás troch budeš Ty. A ak sa raz staneš aj prezidentom, tak bude už každému definitívne jasné, že si nás prekonal úplne vo všetkom.

Vodcovskú štafetu týmto slávnostne odovzdávam tomu Najväčšiemu.
Tebe.

Tvoj Vlado

P.S.: Ak marcové voľby 2016 nevyhráš jednoznačným rozdielom, tak prídem a osobne Ti vodcovskú štafetu vezmem (ber to samozrejme ako fór, niečo také Ti určite nehrozí).

P.P.S.: A nájdite si už konečne do užšieho vedenia Smeru-SD aj nejakú „keltošku“, nech stále nevyzeráte ako partia buzíkov.


Súvisiace články: Júdruhovia (a ich vplyv na Slovensko)
                             Komplexy Roberta F. (stručný prehľad)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Covidu podľahlo ďalších 44 chorých. Hospitalizovaných opäť ubudlo

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 385-tisíc prípadov. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 11 990 obetí.

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.


Už ste čítali?